Prymulova zpátečka

Když měl loni v květnu přesedlat Roman Prymula z postu náměstka ministra zdravotnictví na právě vymyšlený post zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví, premiér Andrej Babiš se zaklínal, že nejde o trafiku. V posledních dnech ho z této praxe ale sám Prymula usvědčil.

Nikdo soudný nemůže věřit tomu, že post pro Prymulu nebyl zamýšlený právě takto. Je pravdou, že si o křeslo v eráru neúspěšný ministr zdravotnictví sám tak trochu řekl, ale když zrovna toto nepřijal, Babiše vystavil nepříjemné situaci. Protože když ušijete na míru někomu křeslo a on ho nechce, je logické, že pak nemáte náhradu. Premiér tedy řekl, že onu důležitou funkci bude dělat sám a následně to celé obrátil jako nadsázku. 

Ale bylo by chybou nechat si svést tímto tahem pozornost. Onen post měl být politickým úplatkem vlivnému muži blízkému Hradu. Že ho odmítl, má své důvody. Prymula ví, že by měl nějaký čas zůstat stranou, protože člověk jako on se bude Hradu hodit. Prymula se neumaže a bude moci lépe Babiše ostřelovat s Hradem v zádech. Případně se stane prezidentovým trumfem.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot

Máte účet?

Přihlásit