Hrotcast: Konec prázdnin s bezplatným hedgingem

Snižování sazeb se blíží, ale ČNB bude opatrnější. Dojde k tomu spíš až na začátku příštího roku, říká v novém Hrotcastu Petr Sklenář.

Hrotcast: Konec prázdnin s bezplatným hedgingem
HROTCAST Miroslava Zámečníka a Petra Sklenáře

„ČNB oficiálně ukončila intervenční režim, ale už od začátku října loňského roku de facto neutratila na korunových intervencích ani eurocent. Byla to jen formální záležitost,“ připomíná v novém dílu Hrotcastu hlavní ekonom J&T Banky Petr Sklenář s tím, že pro část trhu je to první krok ke snižování úrokových sazeb. „ČNB vysílá signály, že oproti polské nebo maďarské centrální bance bude výrazně opatrnější. Vykládám si to tak, že snižování sazeb nebudou chtít uspěchat a odkládají ho na začátek příštího roku,“ říká Sklenář.

V nejnovějším dílu Hrotcastu, společného podcastu týdeníku Hrot a J&T Banky o nejaktuálnějším ekonomickém dění, probíral Sklenář s hlavním analytikem týdeníku Hrot Miroslavem Zámečníkem například také to, v čem se liší názor bankovních analytiků a ČNB na vývoj české ekonomiky, a velké manévry kolem daně z mimořádných bankovních zisků v Itálii. Více se dozvíte v novém Hrotcastu. 

Hrotcast

Hrotcast najdete každý týden kromě Spotify také na Apple PodcastsGoogle Podcasts.