Pistolníci z Česka

Jestli běžní Američané důvěrně znají nějaké výrobky z Čech, pak to po českém pivu jsou zejména pistole z Uherského Brodu.

Pistolníci z Česka
Lubomír Kovařík | foto týdeník Hrot

Kolik má doma v trezoru zbraní, ani nespočítá. Snad jen ty poslední, kterými si nedávno udělal radost. Lubomír Kovařík je bývalý stíhací pilot legendárních letounů L-29 Delfín a L-39 Albatros a velký nadšenec do zbraní. Ale dnes je to hlavně veleúspěšný šéf a spolumajitel rozjeté České zbrojovky. Její zbraně vozí čeští státníci na návštěvy do Bílého domu jako působivé dary. Ostatně jestli běžní Američané důvěrně znají nějaké výrobky z Čech, pak to po českém pivu jsou zejména pistole z Uherského Brodu. Česká zbrojovka ve Spojených státech prodala jen za prvních šest měsíců letošního roku arzenál za 2,3 miliardy korun, o 800 milionů více než loni. A podle jejího prezidenta Kovaříka je to jen začátek.

Neuvažovali jste, že s ohledem na globální virovou krizi vstup na burzu odložíte?

K rozhodnutí vstoupit na burzu jsme dospěli už před delším časem. Ostatně k technickému listingu došlo už v červnu. To, že budeme účastníky veřejné burzy cenných papírů, je z našeho pohledu jedním z hlavních aspektů, jak naplňovat naši dlouhodobou strategii. Tou je snaha stát se předním výrobcem ručních palných zbraní na světě, ideálně tím vůbec největším.

Ale ještě stále jste to mohli odložit. Nebylo to ve hře?

To sice mohli, ale nebyl důvod. Poté, co jsme získali čísla za první pololetí letošního roku, která jsou mimochodem výborná, jsme považovali za správné náš vstup na burzu dotáhnout podle plánu.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit