Twitter v protiútoku. Že by Musk konečně narazil?

Twitter v protiútoku. Že by Musk konečně narazil?
Elon Musk | foto Shutterstock.com

Dramatický příběh kolem akvizice sociální sítě Twitter, kterou plánoval koupit americký miliardář Elon Musk, vstoupil do nového dějství. Došlo přesně k tomu, co jsme v Hrotu předpovídali už před časem: a sice že se zakladatel automobilky Tesla snaží z neuvážené transakce za 44 miliard dolarů vycouvat. Teď skutečně oznámil její zrušení.

Muskovi podobné hrátky s investory dlouho procházely bez větších následků. Pomocí tweetů v minulosti například ovlivňoval hodnotu akcií své automobilky a zapojil se i do světa kryptoměn, jejichž cenou dokázal také hýbat velkohubými řečmi.

Tentokrát ale zřejmě prostořeký miliardář narazí. Vedení Twitteru nehodlá nad zrušenou transakcí jen tak mávnout rukou. Ostatně jen cena akcií se od oznámení plánované akvizice do minulého týdne propadla z více než padesáti na necelých pětatřicet dolarů.

Management sociální sítě proto podal na Elona Muska žalobu. Stojí v ní, že není možné, aby jedna strana transakce pomluvila společnost, narušila její provoz, znehodnotila její akcie a pak jen tak odešla. A to tím spíš, když odůvodnění zrušení akvizice je vysloveně bizarní – údajný velký počet falešných účtů.

Twitter požaduje, aby se akvizice dokončila podle plánu a miliardář zaplatil dohodnutou cenu.

Musk se zatím na stejné sociální síti žalobě pošklebuje; soudního sporu se prý nebojí. Vzhledem k tomu, že si vedení Twitteru najalo skutečně elitní právníky na fúze a akvizice, patrně ho smích dříve či později přejde a hrátky s akcionáři ho budou skutečně stát miliardy dolarů.