Tomu dala, tomu míň

Plán Babišovy vlády na osekání podpory pro solární elektrárny naráží na odpor v Poslanecké sněmovně. Kritika přichází i od poslanců za ANO

Tomu dala, tomu míň
Nevděčný stát. Nejprve nalákal investory na štědré výkupní ceny pro fotovoltaiku, poté se jim začal mstít pod záminkou, že moc vydělávají. | Tomáš Novák týdeník HROT

Záměr omezit povolenou míru ziskovosti fotovoltaických elektráren, který schválila vláda na konci dubna, může ztroskotat na odporu poslanců. Podle reakcí členů sněmovního podvýboru pro energetiku, které týdeník Hrot oslovil, převažuje nesouhlas s návrhem. Proti jsou dokonce i zástupci vládního hnutí ANO a ČSSD.

Dokonce i oni mají problém s tím, proč ziskovost měřená vnitřním výnosovým procentem (IRR) má v případě fotovoltaiky činit 6,3 procenta, zatímco bioplynové stanice mají ve vládním návrhu 10,6 procenta.

„Osobně jsem zastáncem jedné sazby s tím, že subjekty, které nebudou s touto sazbou spokojeny, mohou požádat o individuální posouzení. Určitě se v hospodářském výboru povede na toto téma diskuse a pokusíme se nalézt kompromisní řešení,“ reagoval předseda podvýboru Pavel Pustějovský (ANO).

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit