Souboj o britskou loterii vrcholí. Komárek je pod tlakem

Českého miliardáře Karla Komárka čekají možná nejdůležitější měsíce v jeho byznysové kariéře. Klání o to, kdo bude dalších deset let provozovat britskou Národní loterii, vrcholí. 

Souboj o britskou loterii vrcholí. Komárek je pod tlakem
Karel Komárek | foto Profimedia.cz

Britská komise pro hazardní hry totiž aktuálně vyhodnocuje v říjnu podané nabídky na provoz britské Národní loterie. Vládce skupiny KKCG a aktuálně zřejmě druhý nejbohatší český byznysmen je jedním z favoritů na převzetí lukrativního monopolu na příštích deset let. Z teplého místečka se snaží vystrnadit současného provozovatele, britský Camelot, který loterii provozuje od roku 1994. Licence mu vyprší na konci příštího roku, ale nejpozději do února příštího roku má být jasno, kdo bude novým králem britských loterií, ve kterých tamní hráči prosázejí ročně přes osm miliard liber. 

Jednotliví uchazeči mají sice výslovně zakázáno se k tendru veřejně vyjadřovat a vymezovat se vůči svým konkurentům, v britských médiích ale zjevně probíhá dost ostrá přestřelka. A Komárek je zatím v těžké defenzivě.

Například bulvár Daily Mail označil hned v titulku Komárka za oligarchu s pověstí „bondovského padoucha“. V samotném článku pak britští novináři připomněli, že Komárek vyrostl na penězích od svého otce, Karla staršího, kterého označili za prominenta komunistického režimu.

„Karel Komárek, který po pádu komunismu a sametové revoluci v Československu v roce 1989 získal majetek v hodnotě tří miliard liber, založil prostřednictvím svého ropného byznysu MND společný podnik s německou dceřinou společností Gazpromu, energetické firmy vlastněné ruským státem Vladimira Putina,“ píše mimo jiné Daily Mail.

Dodejme, že tato verze článku je už údajně upravena po zásahu Komárkových advokátů, přesto českého miliardáře trefuje do slabin. Zástupci KKCG se k tomu nicméně nechtějí vyjadřovat. Na konci října Britská komise pro hazardní hry uvedla, že obdržela čtyři nabídky, které teď bude několik měsíců vyhodnocovat. 

Kdo další se uchází o britskou Národní loterii a v čem je pro investory tak lákavá? Celý článek čtěte v aktuálním čísle týdeníku Hrot, které vychází 15. listopadu.