Miliardář Komárek má umetenou cestu na Wall Street

Vstupu loterijního obra Allwyn Entertainment, kterého většinově vlastní český miliardář Karel Komárek, na newyorskou burzu už nic nebrání. Uklidnila se i situace v Británii. 

Miliardář Komárek má umetenou cestu na Wall Street
Karel Komárek patří k nejbohatším českým byznysmenům, časopis Forbes ocenil jeho majetek na 71 miliard korun. | foto KKCG (publikováno se svolením)

Minulý týden totiž akcionáři americké společnosti Cohn Robbins Holdings schválili dlouho chystaný plán sloučení právě s Komárkovou loterijní skupinou. Společnost Cohn Robbins je takzvaný SPAC, tedy firma, která je nachystaná na veřejném trhu k budoucím akvizicím. Založili ji dva zkušení američtí byznysmeni Gary D. Cohn a Clifton S. Robbins.

Majitelé firmy si také minulý týden odhlasovali, že konečný termín na dokončení záměru vstupu na Wall Street je 11. prosince. 

Allwyn, někdejší Sazka Entertainment, provozuje loterie v České republice, Itálii, Rakousku, Řecku a na Kypru. Firma má také od příštího roku provozovat britskou Národní loterii, která patří k největším na světě. 

I v tomto ohledu se jí minulý týden dařilo. Konkurenční Camelot totiž stáhl právní námitku, která výběr Allwynu zpochybňovala. Nyní už by převzetí tamní loterie nemělo nic bránit.

Podíl kolem pěti procent v nově vzniklém obrovi, jehož akcie budou k mání na nejprestižnější burze světa, by měla získat také skupina PPF. Ta se zavázala nakoupit akcie za 260 milionů dolarů (6,4 miliardy korun).