S #MeToo do e-shopu

Chlap, který si vynucuje na ženě sex násilím, hrozbami či nátlakem není chlap, ale bezcenný zmetek a zaslouží si ostudu i odpovídající trest. Je jedno, zda jde o exposlance Feriho, či kohokoli jiného

Kauza Feri vzedmula emoce ne proto, že jde o známého poslance, ale proto, že dochází k razantnímu pokusu přenést do české společnosti fenomén #MeToo, který se vítězně převalil západním světem, ale v postkomunistickém prostoru si zatím vylámal zuby. Aktivisté jsou většinou mylně přesvědčení, že pouze na místní mentální zaostalosti. 

Záludnost této kampaně je v tom, že spojuje nesporně existující problém násilí na ženách s invazí politické veřejné moci do lidského soukromí. To, že se Feri zřejmě, jak na jméno tvrdí lidé, kteří se s ním setkali na studiích, choval k ženám jako dobytek, neznamená, že žena, která kohokoli obviní ze znásilnění či sexuálního nátlaku, mluví vždy pravdu a o jejím tvrzení nelze pochybovat, což je nyní praxí v mnoha vyspělých zemích. A už vůbec to neznamená, že každá soulož, která proběhne bez podpisu o informovaném souhlasu a bez řádného předání datovou schránkou má být považována za sexuální násilí. V Dánsku pro ten účel již vyvinuli mobilní aplikaci.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit