Policie navrhuje obžalovat Feriho ze tří znásilnění

Policie navrhla obžalovat někdejší politickou superstar TOP 09 Dominika Feriho ze tří případů znásilnění. Již dříve uvedla, že mu hrozí deset let vězení.

Policie navrhuje obžalovat Feriho ze tří znásilnění
Dominik Feri | Profimedia.cz

„Kriminalisté ukončili vyšetřování případu a na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 3 zaslali návrh na podání obžaloby pro tři případy znásilnění,“ napsala policie na Twitter. V dřívějším příspěvku informuje, že se z věci úřední začala podezřeními zabývat na základě článků publikovaných v médiích.

Feri po zveřejnění obvinění loni v červnu rezignoval na poslanecký mandát a rovněž odstoupil z předního místa kandidátky do sněmovních voleb. Jeho domovská strana TOP 09 přitom hojně využívala jeho popularity u mladých v předvolební kampani. Po zveřejnění skandálu strana kampaň přerušila a od Feriho se distancovala.

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová bezprostředně po zveřejnění informací o údajných znásilněních mladých dívek sdělila, že je šokovaná. „Když se dozvíte o někom, koho znáte tolik let, že se údajně dopouští takhle závažných věcí, tak vás to nemůže než šokovat,“ řekla v rozhovoru pro web Irozhlas.cz s tím, že věří, že díky medializaci případu dojde k tomu, aby se téma sexuálního obtěžování a znásilnění bralo vážně.

Bývalému politikovi podle předchozích vyjádření policie hrozí až deset let vězení. Je totiž stíhán i pro trestný čin znásilnění spáchaný na dítěti. Jedné z údajně znásilněných dívek totiž mělo být sedmnáct let. 

Feri se měl sexuálního nátlaku a znásilnění dopustit při různých příležitostech, například na večírcích s ostatními studenty Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Jedné dívce prý vlezl do sprchy, zablokoval dveře a vynucoval si sex. Fakulta následně zavedla pozici školního ombudsmana, v rozsáhlém dotazníkovém šetření zjišťovala zkušenosti studentů se sexuálním obtěžováním a rovněž podmíněně odebrala podporu spolku Kappa Omega, který v roce 2016 spoluzaložil právě Dominik Feri.

Politik obvinění několikrát veřejně odmítl. „Lživá nařčení ze sexuálního násilí, která se objevují v posledních dnech, nejčastěji anonymně na sociálních sítích, a která se dotýkají nejenom mě, ale také mého okolí, zásadně odmítám,“ uvedl již dříve Feri.