Ministři, pojďte ven, křičeli demonstranti. Když ale kolem nich jeden prošel, nikdo ho nepoznal

S protivládními demonstracemi se roztrhl pytel

Ministři, pojďte ven, křičeli demonstranti. Když ale kolem nich jeden prošel, nikdo ho nepoznal
ilustrační foto | Profimedia.cz

Po skoro plném Václaváku, svolaném mimo jiné proruskými aktivisty, a nepříliš úspěšné akci odborů na témže místě se další aktivisté rozhodli vyjádřit svoji nespokojenost s kabinetem Petra Fialy v minulém týdnu. Tentokrát přímo před Úřadem vlády. Ten hlouček lidí však byl ve výsledku k smíchu. Což tedy paradoxně vůbec není důvod k radosti.

Aby bylo jasno, autor této glosy není příznivcem současné vládní koalice a neváhá kritizovat ministry, které dlouhodobě považuje za nekompetentní. Za všechny zmiňme ministryni pro vědu Helenu Langšádlovou.

I protesty by však měly mít nějakou úroveň. Rozhodně ji ale nemají hloučky řvounů, kteří nejsou schopni napsat transparent bez gramatické chyby. Nebo skupiny demonstrantů, které vyřvávají: „Ministři, pojďte ven,“ dále se novinářům svěřují, že jejich cílem je konec této vlády…

A když kolem nich jeden z členů kabinetu projde, konkrétně ministr školství Vladimír Balaš (STAN), ani si ho nevšimnou. „Asi mě nepoznali,“ pousmál se politik, když prošel kolem demonstrantů, chvilkami se i zastavil, rozhodně nikam neprchal… Ale nikdo ze stovky demonstrantů jeho přítomnost nevzal na vědomí. Škoda. Šlo o moment, kdy někdo (člen vlády) byl otevřen dialogu. O ten ale řvouni nestojí.

Demonstrující se pak prošli na Hrad. Někteří si novinářům následně stěžovali, že takhle si to nepředstavovali. Mysleli si, že si je přijde vyslechnout prezident osobně.

Ale kdepak. Co si o nich hlava státu myslí, dala jasně najevo tím, že se od své práce neutrhl ani kancléř Mynář, ani mluvčí Ovčáček. To hovoří za vše.