CTP převzala další Art Wall, největší umělecké dílo zdobí průmyslovou halu u letiště

CTP převzala další Art Wall, největší umělecké dílo zdobí průmyslovou halu u letiště
Michal Škapa aka Tron vyzdobil svým dílem ArtWall Prague Airport | CTP

Developerská společnost CTP Invest převzala od autora Michala Škapy alias Trona nový mural – tedy v podstatě majitelem nemovitosti schválené graffiti. Obří malba zdobí boční stěnu CTParku Prague Airport v Kněževsi, sousedí s pražským letištěm Václava Havla odkud ji mohou také lidé vidět. Obraz inspirovaný přírodou, na kterou dohlíží obří oko v centru malby, se nachází na stěně úctyhodných rozměrů 350 x 15 m, zabírá tedy 5000 m2. Je tak největším uměleckým dílem v zemi a patří mezi největší na světě.

V roce 2017 společnost vyhlásila mezinárodní soutěž CTP Art Wall, oslovila více než 200 umělců z celé Evropy. K „pomalování“ nabídla stěny svých hal v Humpolci a v Praze. Zatímco humpoleckou halu směrem k dálnici D1 již více než dva roky zdobí mural inspirovaný faunou a flórou od belgického umělce Dzia, pražská hala CTPark Prague Airport získala svou konečnou podobu s obřím uměleckým dílem až letos v průběhu května. „Rádi pracujeme s mladými lidmi a možnost nabídnout prostor na velkoplošných stěnách našich nemovitostí k realizaci uměleckých děl nás baví. Umění na stěnách průmyslových hal lidi překvapuje, reagují na něj velmi dobře,” řekl zakladatel a generální ředitel CTP Invest Remon Vos.

CTP Art Wall

Cihal Humpolec CTPark Výtopna Michal Škapa aka Tron, Vlněna v Brně CTPark Humpolec+1

Další mural CTP právě dokončila v Plzni, a to ve spolupráci s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity. Přinést umění do veřejného prostoru na tak nečekaná plátna, jakými jsou stěny průmyslových hal, chce i na dalších místech v ČR i zahraničí, kde developer působí. V Maďarsku již zahájil podobnou soutěž a hledá umělce, který zkrášlí stěnu CTParku Budapest West, plány s uměním na halách má I v Rumunsku

Firma podporuje umění dlouhodobě. I s Michalem Škapou spolupracuje opakovaně. Kromě největšího obrazu u pražského letiště Škapa pro CTP vytvořil například obraz na čelní stěně zakonzervované kotelny v areálu brněnské Vlněny, kde firma buduje hi-tech kancelářský areál. Na Vlněně posloužily jako plátno pro Michala Škapu například i buňky staveniště nebo komín jedné z budov. Sídlo společnosti v Humpolci zdobí kromě obřího muralu belgického umělce Dzia také další velkoformátové malby na stěnách a podhledech. Umělce Marka Čihala firma pověřila vytvořením obrazů nebo plastik v hale IQ Ostrava, v CTParku v Humpolci i v Brně v kancelářském areálu Spielberk Office Centre. Neonové stěny se připravují na CTPark Prague East u dálnice D1.