Remon Vos se vrací domů. V Nizozemsku postaví haly za osm miliard

Jednička mezi developery průmyslových areálů a logistických center, společnost CTP, kterou v roce 1998 založil v Humpolci Holanďan Remon Vos, chystá v Nizozemsku projekty zhruba za osm miliard korun.

Remon Vos se vrací domů. V Nizozemsku postaví haly za osm miliard
Remon Vos | foto Archiv

Miliardář Vos tak po úspěšné expanzi na středoevropském trhu začíná své impérium rozšiřovat také na Západ. Konkrétně do rodného Nizozemska. Zde má jeho skupina investovat do udržitelné logistiky a lehkých průmyslových nemovitostí.

Společnost vyčlenila částku 300 milionů eur na zahájení akvizic pozemků a nemovitostí na strategických místech po celé zemi, která je přední distribuční lokalitou v Evropě. 

„Po 22 úspěšných letech ve střední a východní Evropě je pro mě coby nizozemského rodáka přirozeným krokem expandovat do mé domovské země, která je historicky logistickou velmocí. CTP má více než 700 klientů a cítíme z jejich strany silnou poptávku po průmyslových nemovitostech v této byznysově velmi atraktivní lokalitě,“ uvedl k chystaným plánům generální ředitel a majitel CTP Remon Vos. 

„Vzhledem k tomu, že CTP je předním hráčem z hlediska udržitelnosti průmyslových nemovitostí, zaměříme se právě na investice do udržitelné logistiky a lehkých průmyslových staveb,“ doplnil jeho oblíbené téma Vos.   

Jeho společnost působí v osmi zemích Evropy a rozloha hrubé pronajímatelné plochy dosahuje 6,3 milionu metrů čtverečních, což CTP řadí mezi pět největších průmyslových hráčů ve střední a východní Evropě. 

V roce 2020 vzrostlo portfolio CTP o 15 procent a hrubé výnosy z nájmu o 13 procent na 318 milionů eur (přes osm miliard korun). Skupině pomáhá zejména boom evropského e-commerce byznysu a logistiky obecně. CTP tak má ambiciózní plán dosáhnout do konce roku 2023 deseti milionů metrů čtverečních hrubé pronajímatelné plochy.

Skupina CTP drží nemovitostní portfolio v Česku, na Slovensku, v Maďarsku, Srbsku, Rumunsku, Bulharsku a nyní se chce kromě Nizozemska prosadit také v Polsku a Rakousku.

Začátkem března firma také oznámila záměr vstoupit se svými akciemi na burzu v Amsterdamu. Investorům nabídne 15 procent firmy a očekává za ně až 900 milionů eur (cca 24 miliard korun). Peníze chce použít na další expanzi.