Česká, nebo slovenská Arca? To je, oč tu běží

Šachovnice boje o krachující investiční skupinu Arca Investments se začíná plnit. Teď se válčí o to, kde se miliardová partie rozehraje.

Česká, nebo slovenská Arca? To je, oč tu běží
Rastislav Velič | Hynek Glos

Začátek roku je pro Rastislava Veliče, současného šéfa kolabující skupiny Arca Investments s celkovými dluhy 25 miliard korun, ve znamení naděje. A ta, jak víme, umírá zpravidla poslední. 

Velič a jeho tým renomovaných právníků z advokátní kanceláře Badokh před Vánocemi vytasili vlastní plán na záchranu skupiny. U soudu na 300 stranách popsali strukturu problémů, dluhů i pohledávek a naznačili cestu, která by Arcu měla zachránit. Tou cestou je reorganizace podle českých zákonů, která by podle nich měla zajistit věřitelům více než padesátiprocentní návratnost pohledávek.

Na detaily reorganizačního plánu si sice ještě musíme počkat, mnohem důležitější je však fakt, že se Veličovi ‒a hlavně jeho advokátu Petrovi Kuhnovi ‒ podařilo na svou stranu naklonit většinu z klíčových hráčů v případu i potenciálních nepřátel. Byť jde o alianci křehkou, kde každý sleduje zejména vlastní zájem. 

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit