Budoucnost podle Bartoše

Každý potenciální volič pirátsko-starostovské koalice by se teď měl ptát, jak to tehdy Bartoš myslel a zda to myslel vážně

Budoucnost podle Bartoše
Názor, že je Bartošovi jedno, že Evropa bude za pár let většinově muslimská, je radikální i na evropské poměry. | Profimedia.cz

Pirátský předseda Ivan Bartoš se nedávno sešel s prezidentem Zemanem. Benjamínek byl politickým matadorem evidentně okouzlen. A tak se od něj začal učit. Například se inspiroval jeho slavným výrokem o tom, že jen idiot nemění své názory. Jak jinak než jako inspiraci totiž lze chápat Bartošovu omluvu za jeho pozoruhodné výroky i konkrétní čin. Ale nekarikujme, protože situace je podstatně vážnější.    

Svět bez hranic?

Česká pirátská strana je spolu se STAN favoritem sněmovních voleb. Tato koalice jako jedna z prvních odstartovala volební kampaň, do jejíhož záhlaví vetkla heslo „Vraťme zemi budoucnost“. Na Piráty je teď upřena velká pozornost médií a analytiků – přátel i nepřátel. Dosud se jim dařilo bagatelizovat nejrůznější nařčení z radikálních a excentrických postojů. Nejčastěji poukazem na to, že to byly názory jedinců a ještě takových, kteří nezaujímají žádné funkce a nejsou reprezentativní. 

CNN Prima News však tnula do živého, když našla výroky i konkrétní politické činy samotného pirátského předsedy. „Přál bych si, aby byl svět skutečně bez hranic. Migrace je přirozená věc. Jestli – a to již vidíme ve Francii i Německu – má být Evropa do deseti až patnácti let muslimská, nemám s tím problém,“ psal v roce 2009 na internetovém fóru nově vzniklé pirátské strany. A také přiznal, že v referendu o našem přistoupení k EU v roce 2003 hlasoval proti členství.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit