Šíleně smutný princ

Britský princ Andrew dostal minulý týden k nedělním dvaašedesátinám dárek: zbavil se nařčení paní Virginie Giuffreové (39), že ji coby teenagerku sexuálně zneužíval

Šíleně smutný princ
Princ Andrew | Archiv

Nebyl ten dárek ovšem zadarmo: Andrew, jemuž jeho matka, královna Alžběta II., v lednu nařídila vrátit řadu čestných titulů a ocenění spojených s jeho původem, musí Giuffreové v rámci vyrovnání zaplatit „miliony liber“. Podmínky stanovují, že Andrew „akceptuje fakt, že Giuffreová trpěla coby oběť zneužívání“, aniž by specifikovaly Andrewovu roli.

Celkem vzato se tedy příběh má takto: Giuffreová přijala v sedmnácti letech práci u finančníka Epsteina, aniž by jí bylo divné, že má být při obsluhování hostů na večírcích oblečená pouze ve spodním prádle. Zhruba po dvaceti letech si vzpomněla, že si na ni během řečených večírků kdosi dovoloval, a zjistila, že coby oběť trpí.

Z princovy strany je to neméně fajn: náhodou chodil na večírky, na nichž bůhvíproč obsluhovala polonahá děvčata, což ovšem Andrewa za mák nezajímalo. Giuffreovou nikdy neviděl, a už vůbec ji neobtěžoval, ale dnes jí rád zaplatí miliony liber – snad aby se neřeklo. Zlatá justice.