Sdílené kanceláře čeká boom

Popularita sdílených kanceláří roste, zbrusu nové teď otevřela v brněnském byznys parku Vlněna developerská společnost CTP

Sdílené kanceláře čeká boom
Coworkingové centrum Clubco v kancelářském areálu Vlněna v Brně | foto CTP

Evropský průmyslový developer CTP otevřel v centru Brna moderní coworkingové centrum Clubco. V kancelářském areálu Vlněna CTP nově nabídne 2 tisíce metrů čtverečních sdílených kanceláří s kapacitou přes dvě stovky míst. Celková investice do výstavby Clubca ve Vlněně přesáhla 50 milionů korun. Clubco cílí na propojování velkých a středních firem se start-upy a freelancery. Odlišit se chce technologickými vychytávkami, originálním designem, unikátní architekturou či rozmanitými možnostmi členství. 

Coworkingové centrum Clubco, které se nachází v budově C brněnského business parku Vlněna, sestává z jednoho podzemního a dvou nadzemních podlaží, které dohromady poskytují 2 tisíce metrů čtverečních ploch, 19 kanceláří, kapacitu 222 pracovních míst a z toho téměř 160 míst v kancelářích, přes 60 pro hot desky a fixed desky. Tyto prostory jsou určeny pro střední a menší firmy, ale také nadnárodní společnosti, které již v areálu sídlí a coworking by mohli využívat jejich pracovníci, kteří se podílí například na dočasných projektech. 

Bezpečnost lidí, dat i vybavení

„Clubco vnímáme jako v současnosti nejmodernější coworkingový prostor v samotném srdci Brna. Nacházíme se v době, kdy se ve velké míře zvažují změny v zažitých pracovních stereotypech a po této formě využívání kancelářských prostor roste poptávka. Tímto konceptem na ni tedy reagujeme a rozšiřujeme naše office portfolio,“ popsal Jiří Kostečka, který má na starosti rozvoj kancelářských aktivit CTP v Brně.  

Samozřejmostí jsou tedy flexibilní smlouvy a různé délky pronájmu – od hodinového až po dlouhodobý. Clubco je dobře dostupné pěšky, na kole i automobily, pro které zároveň disponuje velkou kapacitou parkoviště, ze kterého vede přístup přímo do prvního patra budovy, což také omezuje kontakt lidí mezi sebou. Kromě dezinfekce jsou prostory vybaveny termokamerami, veškeré kliky, madla a případně další plochy, u kterých je předpokládáno časté dotýkání, jsou opatřeny zcela novou ochrannou antimikrobiální fólií Pure Zone. 

 

Velkou pozornost CTP věnovalo bezpečnosti nejen z hlediska situace okolo koronaviru, ale i z hlediska dat a vybavení: „Brno bývá často označováno za české Silicon Valley, působí zde řada start-upů a technologických firem, pro které je důležité spolehlivé technické zázemí,“ vysvětlil Kostečka s tím, že Clubco je vybaveno například dieslovým generátorem, díky kterému nemůže dojít k výpadku serverů a vstup do kanceláří zajišťují speciální čtečky a aplikace v telefonu. 

Místo pro soustředěnou práci i „proplétání“ lidí 

Clubco svým konceptem právě na to vše reaguje. Může se pyšnit unikátním architektonickým konceptem, který vznikl v mezinárodní spolupráci holandského designéra Barta Vose a týmu známého architekta Václava Hlaváčka z českého Studia acht, který se podílel také na realizaci dalších business parků CTP. Interiéry zasedacích místností jsou -pro kancelářské prostředí- netradičně vyzdobeny graffiti od známého umělce Michala Škapy.

Nové coworkingové centrum nabízí různé druhy pracovního zázemí od chillout boxů, zasedacích místností s hi-tech vybavením až po dvě venkovní terasy a eventové prostory s ozvučením. Všichni nájemci mají přístup k venkovním plochám, které obklopují kanceláře a oddych mohou najít v kavárně od lokálně oblíbené pražírny Rebelbean nebo využívat všech výhod zázemí proslulého byznys parku Vlněna.  

Projekt podpoří také inovační agentura JIC, která má na starosti podporu rozvoje podnikání na jižní Moravě. „Nově budovaný office park nabídne zajímavou koncentraci technologických firem. Jde navíc o atraktivní lokalitu, která má potenciál stát se výkladní skříní nových udržitelných technologií i podnikání. Proto dává obrovský smysl, aby zde – v místě sídel některých korporací a velkých technologických firem – vznikl prostor pro malé a ambiciózní startupy, technologické firmy i podnikavé jednotlivce,“ řekl David Uhlíř z JIC.

Coworkingové centrum Clubco je pro průmyslového developera prvním projektem tohoto typu. CTP zároveň nedaleko dokončuje také stavbu rezidenčního bydlení Domeq II. a III., který rozšiřuje stávající ubytovací kapacity první etapy moderního bydlení pro studenty a mladé profesionály v Brně. „CTP nabízí ucelený ekosystém od převážně skladů a průmyslových hal až po bydlení a nyní i coworking. Spolupráce na úspěchu a expanzi našich nájemců je základním kamenem přístupu CTP. Být tedy součástí Clubca - jak už název napovídá – dává jeho uživatelům možnost svézt se na vlně podnikatelského boomu, který Brno právě zažívá,“ uzavírá Kostečka.