Hrotcast: Koruna doplácí na propad polského zlotého i balonky z ČNB

Ve světě se ptají: Co když mě se sazbami Češi překvapí podobně jako Poláci a Maďaři? říká Petr Sklenář.

Hrotcast: Koruna doplácí na propad polského zlotého i balonky z ČNB
HROTCAST Miroslava Zámečníka a Petra Sklenáře

Českou korunu oslabil souběh několika lokálních a globálních událostí. „V dolarovém světě stále řeší, jestli dál zvýší úrokové sazby, teď k tomu došlo i v eurozóně. A to přirozeně vytváří tlak na oslabování měn, které doteď mohly těžit z úrokového polštáře,“ vysvětluje v novém dílu Hrotcastu hlavní ekonom J&T Banky Petr Sklenář.

A dodává: „Do toho ještě centrální banky foukají tím, že začínají úrokové sazby snižovat. Děje se to v Maďarsku, v Polsku. Ve světě si potom říkají: Co když mě podobně překvapí i Česká národní banka? ČNB navíc z hlediska komunikace nešťastně vypouštěla balonky, že začíná v září diskutovat o tom, kdy ty sazby sníží.“  

V nejnovějším Hrotcastu, společném podcastu týdeníku Hrot a J&T Banky o nejaktuálnějším ekonomickém dění, Sklenář s hlavním analytikem týdeníku Hrot Miroslavem Zámečníkem tento týden samozřejmě probírali poněkud překvapivé zvýšení sazeb Evropskou centrální bankou nebo to, jaké můžeme očekávat další zpomalování inflace v Česku. Víc se dozvíte v novém Hrotcastu.

Hrotcast

Hrotcast najdete každý týden kromě Spotify také na Apple Podcasts, Google Podcasts