Do politiky lidé jako já patří, říká „zlý muž“ Benýšek

Tvrdé byznysové střety a firemní čistky vyměnil za výbory a komise komunální politiky. Richard Benýšek, dlouholetý spojenec Petra Kellnera, začíná novou životní etapu.

Do politiky lidé jako já patří, říká „zlý muž“ Benýšek
Richard Benýšek | Tomáš Novák týdeník HROT

Měla by být ve znamení jeho úkroku z byznysu do politiky. To, že někdejší majitel hokejové Slavie a dvorní krizový manažer Petra Kellnera pošilhává po politické dráze, demonstrují jeho veřejné výroky na adresu vlády, kritika místní šedé eminence hnutí ANO Jaroslava Faltýnka a také čerstvé působení v komunální politice. 

Jako místopředseda místního sdružení ODS Olomouc-město usedl Benýšek do několika městských výborů a komisí. Tím však jeho ambice nekončí. 

„Chtěl bych ukázat, že do politiky patří lidé, jako jsem já. Tedy lidé, kteří se o sebe a svou rodinu umí postarat, kteří jsou schopni vybudovat firmy vlastní prací a stát potřebují jen pro jasně definované činnosti,“ říká Benýšek s tím, že cílem jsou komunální volby za dva roky. V jaké roli do nich statný statkář chce promluvit, ale zatím neví. Spíše prý sonduje politický terén. Naproti tomu letošní parlamentní volby ho nechávají v klidu. Vstup do celostátní politiky zatím jednoznačně vylučuje.

„Upřímně si chci jen vyzkoušet, jestli mohu oslovit nějaký elektorát. Mám pověst, jakou mám. Jsem si toho vědom…,“ říká investor do lesů a polností z Olomouce, který je známý jako podnikatelský tvrďák, co toho v byznysu zažil opravdu mnoho. Od přetahování o lihovar s Františkem Mrázkem přes souboje s Alešem Hušákem v Sazce až po spory s hokejovou legendou Vladimírem Růžičkou ve Slavii. 

Benýšek je také rozhodcem rozhodčího soudu, někdejším konkurzním správcem a řadu let se živil jako krizový manažer, mnohdy ve jménu Petra Kellnera, který před dvěma měsíci tragicky zahynul v aljašských horách. S ním se pojí jeho angažmá v Přerovských strojírnách, Naší adrese, Bestsportu či v Dostihovém spolku v Pardubicích. 

Obsáhlý rozhovor s Richardem Benýškem nejen o politice, Petru Kellnerovi a byznysové minulosti čtěte v aktuálním vydání týdeníku Hrot, které vychází 7. června.