Divoké sázky na fotbal: Tipsport jej bere útokem, Fortuna v obranných pozicích

Se začátkem nejvyšší fotbalové soutěže se to v zákulisí pořádně mele. O vliv v nejpopulárnějším sportu se přetahují sázkové kanceláře

Divoké sázky na fotbal: Tipsport jej bere útokem, Fortuna v obranných pozicích
Spolumajitel Tipsportu Vratislav Randa vyhlásil velké tažení za českým fotbalem. Chce být hlavním partnerem ligy i klubů. | foto Tomáš Novák, týdeník Hrot

Atmosféra v pražském hotelu Marriott, kde Ligová fotbalová asociace (LFA) minulý týden představovala novinky před nadcházející sezonou, nějakým zákulisním tahanicím příliš neodpovídala. Diskuse se točila kolem nových míčů, nového partnera JVC i chystaných akcí k třicátému výročí vzniku samostatné ligy. Avšak ve skutečnosti v kuloárech žádný letní klid není.

Celé prostředí totiž už několik týdnů poznamenává tvrdá mediální a obchodní bitva mezi těžkými vahami českého byznysu, tuzemskou sázkovou jedničkou Tipsport a tržní dvojkou Fortuna, která patří investiční skupině Penta Investments.

Nenápadní miliardáři z Berouna se totiž rozhodli, že nejpopulárnější sport, kde doposud nebyli tak aktivní jako třeba v českém hokeji, vezmou doslova útokem. Před několika týdny začali vytvářet systematický tlak na pozice Fortuny, která jakožto generální partner LFA má platnou smlouvu ještě na další dva roky.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit