Čína bude hlavním poraženým krize

Před sedmi lety založil Milan Kratina skupinu Accolade, která dnes patří mezi významné hráče v oboru komerčních nemovitostí. Zatím působí hlavně v Česku a Polsku. Koronavirová krize může růst skupiny Accolade paradoxně urychlit

Čína bude hlavním poraženým krize
Milan Kratina | Archiv

Monotónní „škatule“ průmyslových a skladových areálů podél dálnic obecně vyvolávají spíše negativní emoce. Podle názoru šéfa a spoluvlastníka firemní skupiny Accolade Milana Kratiny by si jich kritická veřejnost měla začít vážit. Právě díky dostatečné kapacitě moderních skladů totiž nezkolabovalo zásobování obchodů a zákazníci byli ušetřeni stresu z pohledu na prázdné regály. I v době největší paniky po nástupu koronaviru nebyl problém sehnat téměř jakékoli potraviny či hygienické potřeby.

Zájem o nové haly v poslední době táhnou hlavně e-shopy či obecně maloobchod. „Nakupování přes internet přeskočilo několik let vývoje a získalo statisíce nových zákazníků. Abyste je všechny obsloužili, musíte mít kvalitní prostory a zvládnuté zásobování měst,“ říká šéf skupiny Accolade Milan Kratina.

Mnozí byznysmeni si v posledních týdnech stěžují, jak moc je postihla virová nákaza z Číny. Ale to není úplně váš případ...

Obecně na náš obor dopadl koronavirus tak, že poptávek po pronájmech hal je méně, ale zato jsou větší. Zájemci z oboru e-commerce totiž přibývají a mají zpravidla zájem o větší prostory než výrobní podniky. Také investují víc peněz do robotizace a technologií. Hodnota tohoto vybavení může být oproti hodnotě haly až čtyřnásobná.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit