Budvar uvařil hořkou desítku, hořká dvanáctka je i v lahvích

Plné, ale pijáka hned nepoloží. Takové pivo podle Budějovického Budvaru na trhu chybí. Tuto mezeru má zaplnit nová desítka Redix.

Budvar uvařil hořkou desítku, hořká dvanáctka je i v lahvích
Produkce pivovaru Budvar | Tomáš Novák / HROT

Ještě nedávno poměrně konzervativní státní pivovar se v posledních letech utrhl z inovačního řetězu. Značka Budvar, která se vyznačovala spíše „sladšími“ pivy, po loňském úspěchu hořkého ležáku 33 uvádí na trh i nové hořké výčepní pivo.

Pivo s názvem Redix se objeví v hospodách a restauracích už postupně už v těchto dnech. „Je to desítka, která má chuť, ale není zabiják. Stát bude spíše jako dvanáctka a nebude pro lidi, kteří si dávají desítku, protože je levnější, ale proto, že má méně alkoholu a můžete potom ještě dělat další věci,“ popsal myšlenku ředitel národního podniku Petr Dvořák.

Podle něj v Česku tradiční dělení na desítku a dvanáctku už ztratilo smysl. Část spotřebitelů žádá piva plné chuti, ovšem s nižším obsahem alkoholu a právě na takové Budvar cílí.

Budvar zároveň reaguje na loňský úspěch s „třiatřicítkou“. Čepované verze se prodalo mnohonásobně více, než pivovar očekával. Pivo, které má konkurovat tuzemské pivní jedničce Pilsner Urquell, je od letoška k dostání i v lahvích.

Chválu si pivovar zasloužil i za projekt Sedm společných, kdy sládci Budvaru uvařili pivo společně se sládky sedmi malých pivovarů. Přes sedmdesát procent z celkové produkce, která činí 1,68 milionu hektolitrů, však stále tvoří vlajková loď Budweiser Budvar Original.