Vrchní prchli

Hotely se otevírají, byznys se musí vyhrabat z trosek. Loni ubylo bezmála jedenáct milionů turistů

Vrchní prchli
ilustrační foto | foto Tomáš Novák týdeník HROT

Ještě před pár lety by tato investice působila poněkud zvláštně, teď je ale symbolem covidové doby. Řeč je o opravě domu číslo osm v pražské Senovážné ulici. Společnost Cimex miliardáře Petra Lukeše tam vymyslela koncept krátkodobého a dlouhodobého pronájmu s hotelovými službami. Tedy už žádný další hotel, jehož finanční výsledky by byly vydány na milost příštím časům. České hotely se nyní probouzejí z více než rok trvající krize, která jejich byznys v Evropě srazila o 65 procent. Investoři jsou opatrní, hoteliéři sčítají ztráty a s chystaným otevřením vyhlížejí první vlnu zájmu hostů.

Hotel na ovládání

Hotely byly v Česku uzavřeny kvůli druhé vlně pandemie čínské chřipky se zhruba dvoutýdenní přestávkou od loňského 22. října. Své recepce pro soukromé klienty otevírají právě nyní. Stejně tak dokončuje svůj projekt miliardář Lukeš. Jeho koncept vypadá pro příští nejisté měsíce byznysově stabilní. Podle vývoje situace bude moci přepínat mezi jednotlivými druhy ubytování, které nabídne. Je velmi pravděpodobné, že dům číslo osm nezůstane svého druhu v Česku jediný. 

Konkrétně. Jde o 31 luxusních apartmánů s dispozicemi od 1+kk do 3+kk. Dům má svou recepci i podzemní garáže. Apartmány jsou koncipovány tak, aby nabízely kompletní hotelové služby včetně samoobslužné recepce. Dále bude k dispozici úklid pokojů, služby prádelny a nebude chybět ani hotelový room servis. Takže hotel nehotel.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit