Tkáč s Křetínským ve virtuální realitě

Pražské vývojářské studio DIVR Labs, které vyvíjí hry a provozuje zábavní arény v obchodních centrech, ovládli miliardáři Daniel Křetínský a Patrik Tkáč

Tkáč s Křetínským ve virtuální realitě
ilustrační foto | DIVR Labs (publikováno se svolením)

Jejich společnost EC Investments nalila do projektu miliony eur, za což v něm oba pánové získali 63,5 procenta. Druhým největším vlastníkem zůstává spoluzakladatel Jan Galgonek.

„Investice do DIVR Labs představuje posílení našich digitálních aktivit v oblasti gamingu. Virtuální realitu, spolu s esportem, ve kterém jsme již investičně přítomni, zařazujeme mezi nejperspektivnější trendy v oblasti gamingu," uvedl ve společném prohlášení Miroslav Bodnár z Křetínského EC Investments.

Čeští vývojáři díky tomuto spojení plánují další expanzi na světové trhy, rozvoj franšízového modelu a vývoj nových autorských her. V první fázi DIVR Labs v rámci spolupráce se sítí obchodních center Westfield otevře své pobočky v Londýně a Stock­holmu, v druhé přibudou další světové metropole.

V Praze například provozuje „dinosauří“ virtuální realitu v obchodním centru POP Airport u Letiště Václava Havla. V roce 2020 přibyla také pop-up aréna v Dubaji.