Schillerová: Hlasy pro Babiše využijeme a budeme s nimi pracovat

Andrej Babiš prohrál, ale podle Aleny Schillerové je to pro hnutí ANO i jistá výhoda. „Získal obrovské množství hlasů a určitě je využijeme a budeme s nimi pracovat,“ řekla.

Schillerová: Hlasy pro Babiše využijeme a budeme s nimi pracovat
Karel Havlíček a Alena Schillerová | foto Profimedia.cz

Ve volebním štábu Andreje Babiše se začínají scházet vrcholní politici ANO. První, kdo uznal prohru, byla někdejší ministryně financí Alena Schillerová. „Určitě to směřuje k vítězství Petra Pavla, to nemá cenu zastírat,“ řekla Schillerová novinářům při příchodu. Babiš podle ní ale získal obrovské množství hlasů: „Určitě je využijeme a budeme s nimi pracovat.“

Z prohry prý Schillerová ale není zklamaná: „Volila jsem tak, že když Andrej Babiš vyhraje, bude to dobře pro tuto zemi, protože by to byla jakási demokratická pojistka, která by vyvažovala Poslaneckou sněmovnu, Senát a vládu. A když prohraje, bude to dobře pro hnutí ANO.“ S Babišem už mluvila a zklamaný prý není ani on.

Akce vyvolá reakci

Už před Schillerovou do volebního štábu zavítali poslanec Aleš Juchelka a někdejší místopředseda vlády a multiministr Karel Havlíček. Ani jeden z nich to neměl jednoduché, protože zdaleka nejvíc otázek na ně směrovaných se týkalo etičnosti, respektive neetičnosti, kampaně Andreje Babiše.

Oba odpovídali velmi podobně a argumentovali tím, že kampaň byla sice tvrdá, ale nikoli neetická, a pokud přece, pak neetičnost do voleb vnesli Babišovi odpůrci. „Billboard ‚Nezavleču Česko do války‘ byl velmi nešťastný, ale nebyl neetický,“ snažil se kampaň svého šéfa obhajovat Juchelka.

Druhé kolo prezidentských voleb v obrazech

Petr Pavel slaví vítězství Andrej Babiš během sčítání hlasů Petr Pavel s chotí Evou slaví vítězství v prezidentské volbě Alena Schillerová přichází do volebního štábu Andreje Babiše+31

Také Havlíček připustil, že řečený billboard „nebyl úplně nejlépe postaven“, zároveň ovšem prohlásil, že společnost se začala rozdělovat dávno předtím: „Už v létě na naše mítinky jezdili naši odpůrci a sám jsem viděl, že to bylo podporováno pětikoalicí nebo těmi, kdo mají pod kontrolou radnice.“

Nejhorší bylo podle něj nerespektování voličů druhé strany. „To je pro mě něco těžko přijatelného. Vede to k dělení země na lidi lepší a lidi horší, na lidi uvědomělé a méně uvědomělé,“ nechal se slyšet Havlíček s tím, že „každá akce vyvolá reakci“.