Sázkařská dieta. Zbylo jen Bělorusko a Nikaragua

Zastavení sportovních soutěží postavilo sázkové kanceláře i sázkaře před nevídaný problém: není na co vypisovat kurzy a sázet.

Sázkařská dieta. Zbylo jen Bělorusko a Nikaragua
ilustrační foto | Tomáš Novák týdeník HROT

Mistrovství světa v hokeji, fotbalové Euro a jako vrchol sezóny olympiáda. Tři největší sportovní události letoška, které zároveň měly znamenat žně pro sázkové kanceláře, pořadatelé přesunuli na pozdější termín.

Stejný osud potkal také drtivou většinu ostatních sportů – později se odehrají tenisové grandslamy, Wimbledon byl zrušen, hokejové a fotbalové ligy možná letos skončí předčasně.

Ekonomické ztráty počítají sportovci, ale také televizní společnosti – a sázkové kanceláře. „Samozřejmě na nás, tak jako na řadu dalších odvětví, současná situace doléhá. Většina pobočkové sítě je zavřená, firma funguje v režimu home office. Zásadní jsou samozřejmě škrty a odklady ve sportovním kalendáři, což se odráží v poklesu tržeb v řádu desítek procent,“ říká mluvčí společnosti Fortuna Petr Šrain. Úplně stejně je na tom konkurenční Tipsport.

Vsaďte si na Prymulu

Pohled do kurzového lístku obou zmíněných sázkovek je nyní tristní: z fotbalu zbyla jen běloruská a nikaragujská liga. Sázet se dá ještě na více či méně obskurní regionální soutěže v různých sportech v Rusku.

Nouze naučila dokonce některé skalní sázkaře vzít zavděk virtuálními sporty. „Víc se sází na takzvané společenské sázky a samozřejmě mnohem vyšší zájem je teď o e-sporty,“ potvrzuje mluvčí Tipsportu Václav Sochor. Je ale jasné, že zisky z fotbalu nebo olympiády možnost vsadit si na to, zda náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula získá letos státní vyznamenání nebo kolik bude za měsíc kurz eura, nahradit nemůžou.

Škody těžko odhadovat

Nepřibývá ani fanoušků hazardních her, které sázkové kanceláře také nabízejí. „Casino je trochu jiný produkt, zde nás na jednu stranu žádná omezení na straně nabídky nezasahují, na tu druhou ale i tady pozorujeme, že lidé v těchto dnech jednoduše mají trochu jiné starosti a priority,“ říká Petr Šrain.

Přestože organizátoři sportovních akcí stále doufají, že se sportovní život rozběhne ještě letos na podzim, ztráty sázkových kanceláří budou obrovské. „Celoroční dopady vůbec nemá cenu v tuto chvíli odhadovat,“ shodují se mluvčí obou největších tipařských firem.

Týdeník hrot

  • Jak se lepí díra po covidu
  • Judista mezi jurtami
Objednat nyní