Ruším Velikonoce

Pravil ministr Karel Havlíček a potvrdil, že je zakázáno prodávat pomlázky. Kraslice nejspíš také. Na čokoládové zajíčky asi dojde na nejbližším zasedání vlády a možná to odskáčou i kinder vajíčka.

Povinný respirátor na liduprázdné ulici je překonán. Orgie blbosti vrcholí. Asi by to už chtělo ústavní léčbu.

Právě tyto výlety za hranice mdlého rozumu jsou jedním z podstatných důvodů, proč jsme tam, kde jsme. Fakt, že jsme první na světě v počtu nakažených na sto tisíc obyvatel, není důležitý. To platí dnes, zítra se propadneme v pelotonu stíhajících zemí. My však zároveň za ty dramaticky špatné výsledky platíme dramaticky vysokou cenu v podobě devastované současné ekonomiky i budoucího života nejmladší generace. 

V žádné zemi, kde jsou na tom s nákazou takto mizerně, neuplatňují ani zdaleka takové brutální, a přitom zcela neefektivní restrikce ekonomického i běžného života jako v Česku. A svádět současný stav na to, že jsme loni v létě nenosili roušky, je fakt už hodně trapný nesmysl.

A aby toho nebylo málo, najde se pořád dost mudrců, kteří by ke zrušeným Velikonocům chtěli zavřít ještě průmyslové fabriky, protože v nařízeném testování uvázlo málo nakažených. Zatím se zdá, že to bude něco mezi jedním a dvěma procenty.

Pomiňme, že ty fabriky zatím ještě svým provozem garantují, že i v příštím roce bude z čeho platit doktory a sestřičky i očkování. Co pominout nelze, je krvelačná tupost těchto věrozvěstů zkázy tak silně zastoupených v médiích. Jedno až dvě procenta z dvou milionů nakažených představuje zachycení dvaceti až čtyřiceti tisíc pozitivních případů na jeden zátah. To by ukazovalo, že máme v jednu chvíli z celkového počtu obyvatel nakažených sto až dvě stě tisíc. Pokud při dalším testování bude záchyt obdobný, promořujeme se opravdu sakra rychle a ta čísla fakt nejsou malá. Je to spíš důkaz toho, že testování funguje, než opaku.

Z podobných „expertních“ hlášení je vidět, že s tou povinnou maturitou z matematiky má Česko asi až příliš velké ambice. Pro začátek by stačilo populaci vybavit znalostí matematiky přesahující malou násobilku. Zatím můžeme zakázat ty Velikonoce.