PPF vstoupila na realitní trh v USA

Skupina PPF nedávno zesnulého miliardáře Petra Kellnera vstoupila na severoamerický realitní trh. PPF Real Estate Holding a jeho americká dcera koupily velký kancelářský areál Mansell Overlook v metropolitní oblasti Atlanty ve státě Georgia.

PPF vstoupila na realitní trh v USA
Mansell Overlook se nachází v metropolitní oblasti Atlanty | foto PPF

Má jít o základní kámen budoucí realitní expanze na americkém trhu. Cena investice překročila podle prohlášení skupiny sto milionů dolarů. Administrativní komplex s podlahovou plochou 61 tisíc metrů čtverečních zahrnuje čtyři zrekonstruované kancelářské budovy s venkovním parkovištěm, parkovacím domem a volným pozemkem, kde skupina může v budoucnu stavět. Hlavním nájemcem je softwarová společnost Yardi, ale sídlí zde také pobočka Berkshire Hathaway amerického investora Warrena Buffetta.

„Těší nás, že se nám podařilo vstoupit na americký trh prostřednictvím koupě velmi dobře spravované nemovitosti, která navíc poskytuje potenciál pro další rozvoj. Tato akvizice bude sloužit jako odrazový můstek pro budoucí investice společnosti PPF Real Estate na americkém realitním trhu,“ uvedl Aaron Smith, generální ředitel společnosti PPF Real Estate pro USA.

Vstup na americký realitní trh plánoval se spolupracovníky řadu měsíců sám Petr Kellner. Ten před několika týdny tragicky zahynul při havárii vrtulníku na Aljašce. Realitní divize skupiny PPF má dnes nejvíce nemovitostí v Evropě a Rusku. Působí zejména v Nizozemsku, Rusku, České republice, Německu a Velké Británii. Pod správou má nemovitosti v hodnotě přes dvě miliardy eur.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit