Ondřej David: Nečasův advokát, okenář, miliardář

Právník, pedagog a investor Ondřej David staví domy na Floridě za stovky milionů a rozvíjí okenářský holding v čele s Vekrou.

Ondřej David: Nečasův advokát, okenář, miliardář
Ondřej David | foto Martin Pinkas, týdeník Hrot

Má pověst zákulisního hráče s vazbami na politiky i státní firmy. Rozváděl bývalého premiéra Petra Nečase, přednášel na plzeňských právech, kde patřil k nejbližším spolupracovníkům děkana Milana Kindla. Ten mimo jiné figuroval v kauze neoprávněného udílení titulů prominentním studentům. Právník Ondřej David, šéf a spolumajitel advokátní kanceláře DBK, ale roli šedé eminence tohoto barvitého světa odmítá.

„Já jsem civilní právo učil, byla to má specializace. To, že si mě pak někdo na práci vybral, je přece naprosto normální. Když děláte pro řadu klientů a nejrůznějších velkých hráčů, začne se o vás říkat, že jste lobbista, šedá eminence. Ale to vážně nikdy nebylo mým cílem,“ říká s tím, že kauza plzeňských práv byla hlavně mocenskou hrou uvnitř fakulty.

„A nebyla to kauza o mně, je to historie, v tomto ohledu dnes žádnou kontroverzi necítím,“ dodává David, který se v současnosti víc než advokacii věnuje investicím, zejména ve Spojených státech, kde se v rámci své skupiny ICP pustil do developmentu. Na Floridě s místním partnerem – Američanem Jackem Weirem – rozjel projekty za desítky milionů dolarů. Aktuálně dokončil ve floridském Palm Beach Gardens luxusní bytový komplex Solera se 136 bytovými jednotkami, restaurací a bazénem v hodnotě přes miliardu korun.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit