Od obchoďáku k hotelům

Olomoucký developer a vládce skupiny Redstone Richard Morávek postaví v Olomouci a Pardubicích za stovky milionů korun hotely Marriott

Od obchoďáku k hotelům
„Je to pro nás vstup do nového odvětví. A jako vždy se obklopíme lidmi, kteří to umí dělat,“ říká nový hoteliér Richard Morávek. | foto Tomáš Novák, týdeník Hrot

Zatím je znám hlavně jako autor a majitel úspěšného obchodního centra Šantovka v srdci Olomouce, developer řady bytových i kancelářských projektů, ale také třeba jako dávný spolupracovník Tomáše Pitra a Františka Mrázka.

Teď se nenápadný investor a developer z Hané Richard Morávek vrhá do nové oblasti – hotelnictví. Ve svých vlajkových projektech chystá dva velké hotely a od minulého týdne už ví, pod jakou značkou budou fungovat. Morávek se domluvil s přední světovou hotelovou sítí Marriott. Společně, na základě franšízové smlouvy, otevřou koncept čtyřhvězdičkových zařízení Marriott AC Hotel.

„Marriott je nejrychleji rostoucí hotelová síť na světě, má největší věrnostní program a současně nám nabídla nejlepší podmínky. Zároveň se nám líbil koncept a její design. Ten ideálně kombinuje luxusní a lifestylový hotel pro manažery, mladé lidi i rodiny,“ vysvětluje Morávek, proč nakonec pro své první hotelové krůčky vybral osvědčený americký brand a jeho podznačku AC Hotel, která v Česku zatím nepůsobí. Nejbližší je třeba v Bratislavě nebo v Polsku.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit