Natland nabízí miliardu za desetinu Bohemia Energy

Skupina Natland Tomáše Rašky dala nabídku na odkup desetiny předního obchodníka s energiemi v Česku, skupiny Bohemia Energy.

Natland nabízí miliardu za desetinu Bohemia Energy
Šéf skupiny Natland Tomáš Raška | Tomáš Novák týdeník HROT

Nabídku zaslala jak majitelům skupiny manželům Písaříkovým, tak i insolvenčnímu správci Jaroslavu Brožovi, který řídí osobní konkurz podnikatele Tomáše Bárty. Ten se o desetinu firmy s Jiřím Písaříkem a jeho ženou Hanou dlouhé roky soudí. 

Finančník Raška tak opět vstoupil do ostře sledovaného a velmi vyhroceného sporu, kde už spíše než samotný Bárta hrají hlavní roli jeho draví věřitelé. Nejsilnější pozici má mezi nimi pražský vymahač pohledávek Petr Bujnoch.

Zda na ostřelování miliardářské rodiny Písaříků Bujnoch s Raškou spolupracují, není jasné. Připomeňme, že vládce Natlandu se pokoušel do sporu vlomit hned na jeho počátku. Chtěl tehdy Bártovi pomoci s financováním právních sporů s Bohemia Energy, jenže jeho plány se zkřížily s Bujnochovými a Raška se z případu stáhl. Zástupci skupiny Natland své angažmá v případu glosují velmi diplomaticky. 

„Obecně analyzujeme a vyhodnocujeme všechny zajímavé investiční příležitosti, které se objevují na trhu, zejména pak ty, které by mohly znamenat vhodný doplněk našeho stávajícího investičního portfolia, anebo na něj synergicky navázat,“ říká Petr Kubový, investiční manažer skupiny Natland.

Bohemia Energy informaci nechtěla komentovat.

Když už nic jiného, Raška aspoň všem zúčastněným stranám nacenil případnou kořist. Desetinový podíl, po očištění právních sporů, si podle výkonnosti firmy ocenil na 0,9 až jednu miliardu korun.