Lži za miliardu

Nejznámějšího amerického konspirátora Alexe Jonese vyjdou jeho lži na miliardu dolarů

Lži za miliardu
Alex Jones | Profimedia.cz

Tolik musí vyplatit rodinám obětí masové střelby v Sandy Hook. Jones ve vysílání svého InfoWars tvrdil, že šlo o zinscenovanou událost, kterou elity využijí k omezení práva na držení zbraní. Rodiny zavražděných dětí kvůli tomu čelily útokům mašíblů, kteří měli pozůstalé za spojence satanistických globalistů. Americké soudy teď rozhodly o odškodnění za pomluvu.

Vyplácení peněz závisí na právních hrách okolo Jonesova bankrotu, miliardu v kapse ale velký lhář nemá. Soudní znalec odhaduje jeho jmění na 135 až 270 milionů dolarů. I to je slušné. Obrat jeho média tvořil hlavně prodej doplňků stravy, jejichž nabídkami prokládal své uřvané litanie proti pedofilům z Bilderbergu. Původně rádiová stanice InfoWars se tak svým obchodním modelem nejvíc blížila influencerům. Firmy k nim nechtějí dávat reklamu, prodávají proto pochybné drobnosti.

K internetovým postavičkám připodobňoval Jonese i jeho právník. Hřmotný chlapík z Austinu podle něj sehrává svůj part pro publikum, nikdo by ho proto neměl brát vážně. To ale naráží na reálné dopady podobných vystoupení. Socioložka Zeynep Tufekciová to ilustruje na příkladu televize Fox News, která od svých zaměstnanců vyžadovala očkování. Ve vysílání proti němu ale brojila, a tak dnes studie ukazují na souvislost mezi sledováním kanálu a vyšší covidovou úmrtností. Jonesovy lži zase vedly k obtěžování pozůstalých, prsty měl i v útoku na Kapitol 6. ledna 2021.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit