Lyžování v Alpách bude, vzkazuje rakouský ministr zdravotnictví

Podle Rudolfa Anschobera zatím žádný Čech do Rakouska koronavirus nezavlekl. „Češi a Češky jsou srdečně vítáni,“ říká v rozhovoru pro týdeník Hrot jeden z nejznámějších kritiků Temelína.

Lyžování v Alpách bude, vzkazuje rakouský ministr zdravotnictví
Rakouský ministr zdravotnictví Rudolf Anschober | Profimedia.cz

„Na konci tunelu je světlo,“ prohlásil v pátek Sebastian Kurz, kancléř Rakouska, tedy země, jejíž horská střediska se na počátku pandemie stala ohnisky, odkud se čínská chřipka bleskově rozšířila do zbytku Evropy. I kvůli počátečním pochybením má menší Rakousko dnes téměř dvojnásobný počet zemřelých než Česko. 

Navzdory tomu však Vídeň brzy zavedla opatření, která se s odstupem ukazují být správná a Rakousko bývá i v zahraničí dáváno za příklad země, která se s pandemií poprala relativně dobře. To je zásluha i nového ministra zdravotnictví za koaliční stranu Zelených Rudolfa Anschobera, který byl v době propuknutí koronaviru ve funkci zhruba jen dva měsíce.

Poklidný a střízlivý přístup udělal z Anschobera aktuálně nejpopulárnějšího politika v zemi, který na čele žebříčku vystřídal i samotného Kurze. A i když kancléř odhaduje návrat do normálu až na příští léto, podle Anschobera se tuzemští lyžaři nemusí bát ani o letošní zimní dovolenou v Alpách. „Zimní sporty budou možné a Češi a Češky jsou srdečně vítáni,“ říká Anschober v exkluzivním rozhovor pro týdeník Hrot. 

Jméno Rudolfa Anschobera však nebylo v Česku úplně neznámé ani před vypuknutím koronaviru. Jde o jednoho z nejznámějších odpůrců elektrárny Temelín a jaderné energetiky vůbec. 

Co si Anschober myslí o českých jaderných plánech, se můžete dočíst v aktuálním vydání týdeníku Hrot, které vychází v pondělí 31. srpna. Předplatit si ho můžete ZDE.

 

Týdeník hrot

  • Zdeněk Tůma: S bazukou se musí umět
  • Přežijí komunisté stovku?
Objednat nyní