Fit for 55

Týdeník Hrot uspořádal konferenci o evropských klimatických cílech

Fit for 55
Konference Fit for 55 | foto Tomáš Novák, týdeník HROT

Jsou současné rekordní ceny elektřiny a plynu důsledkem příliš intenzivního klimatického úsilí Evropy, nebo naopak toho, že transformace směrem k zelené budoucnosti postupuje příliš pomalu? Odpovědi se budou diametrálně lišit podle tábora, ve kterém se zeptáte. A podobné je to prakticky u jakéhokoli dotazu, který se týká snahy snížit emise skleníkových plynů do roku 2030 o 55 procent.

To bylo patrné i na konferenci Fit for 55, kterou v minulém týdnu pořádal týdeník Hrot s podporou energetické společnosti Sev.en. Řečníci, europoslanec Alexandr Vondra, prezidentka Potravinářské komory Dana Večeřová, analytička Hospo­dářské komory Karina Kubelková, šéf Unie nezávislých petrolejářů Ivan ­Indráček a analytik Sev.en Radek Jirků, nabídli mnoho pohledů a ještě více jich nabídli přítomní hosté.

Shodli se však jen na tom, že boj proti klimatickým změnám je nezbytný. Otázkami, jakými prostředky ho vést, jak intenzivně, na jaké sféry se zaměřit a co jsou nejlepší cesty pro Českou republiku, se budeme muset ještě zabývat. 

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit