Důvěryhodní jako Csáková. Co je v české očkovací kampani špatně

Základem úspěšné léčby je důvěra mezi lékařem a pacientem. V případě naší covidové očkovací kampaně se však ta důvěra hledá těžko.

České odborné komise a ministerstvo zdravotnictví doporučují očkovat děti od dvanácti let. Dokonce by tak rády činily i bez souhlasu rodičů a nejraději by začínaly už od kojenců. Riziko vedlejších účinků je prý nižší než riziko onemocnění. Odpovídající britské a německé orgány očkování dětí zatrhly až na ohrožené výjimky. Nemají dost přesvědčivých dat a riziko je podle nich příliš velké a prospěch malý. Mají naši vakcinologové více dat, nebo jen moc vakcín, které potřebují vyočkovat? To musí napadnout snad každého.

Přidejme k tomu očkování lidí hned po prodělaném covidu a s vysokými protilátkami. Podle ministerstva a teoretických akademiků je to v pořádku. Podle lékařů z klinické praxe hazard. Martin Balík, šéf ECMO centra VFN v Praze, hlásí pět vážných případů z takového očkování a jedno úmrtí.

A do toho vám ministr zdravotnictví s vážnou tváří tvrdí, že nemůže respektovat rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který považuje za diskriminaci, když státní orgány neakceptují pozitivní test na protilátky proti covidu, protože není jasné, kolik by těch protilátek měl člověk mít. Přitom je akceptován jako důkaz prodělání nemoci pozitivní PCR test, který může být chybový a dotyčný nemusí mít vůbec žádné protilátky. Taková proticovidová medicína není o nic důvěryhodnější než Ilona Csáková.

Článek vyšel v tištěném vydání týdeníku Hrot.

Týdeník hrot

  • Filozof jednorožcem
  • Skutečná lekce z 11. září
Objednat nyní