Čí je ten ručník? Jak se dovolenkové zvyky projevily při objednávce vakcín

Češi byli a jsou i u bazénů přizpůsobiví a řídí se pravidly hry vítězů. To platí i pro objednávky vakcín.

Je doba dovolených a k ní patří i některé ošklivé zvyky, které si lidé tahají z domova do oblíbených letních destinací. Němci a Češi kupříkladu rádi obsazují lehátka a už za rozbřesku na ně pokládají ručníky, aby se spokojeně odebrali na pokoj dospávat, protože nedostatkovou položku v podobě místa u bazénu si přece už „zarezervovali“.

Ono se to sice nesmí, ale zdaleka ne všude proti tomu hotelový personál bojuje důsledně a účinně tím, že ručníky z neobsazených lehátek sbírá – s majoritní klientelou se nechtějí hádat. Zažil jsem kdysi na Mallorce velmi vyhrocený „Kulturkampf“ mezi německými a britskými rekreanty, kteří vzali spravedlnost do svých rukou tím, že německé ručníky jednoduše házeli do bazénu.

Je pravda, že na potetované a velmi odhodlané Anglos ze severu, natožpak na ještě lépe nadávající Skoty si Sasíci netroufli, i když měli početní převahu. Hotelové společnosti situaci vyřešily dávno před brexitem segregací turistů podle země původu. Češi byli a jsou i u bazénů přizpůsobiví a řídí se pravidly hry vítězů.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit