Chytré boxy od Blocks vyrostly o 1500 procent

Český technologický startup Blocks, který za vás převezme balík, uloží zboží nebo předá klíče kolegovi, atakoval za loňský rok tržby patnáct milionů korun.

Chytré boxy od Blocks vyrostly o 1500 procent
Chytré boxy od Blocks | foto CzechDesign

Loňský rok byl pro nás výjimečný v mnoha ohledech. Růst tržeb, řada nových partnerů, bezprecedentní počet instalací i vývoj nových funkcí a služeb. To vše nám dává velkou energii do budoucna,” říká Bartoloměj Holubář, spoluzakladatel a ředitel Blocks.

Nikdo dnes nechce čekat na kurýra. Blocks je tak ideální parťák pro lidi i firmy, kteří si váží svého času. Převezme za vás zásilku z jakéhokoliv e-shopu ale třeba i klíče od kolegy.
Vyzvednutí pak probíhá bezkontaktně přímo v pohodlí kanceláře či domova.

Zakladatelé platformy Blocks Bartoloměj Holubář a Alex Studnička začínali ve svých 21 letech s výrobou kompletních výdejních boxů. Dnes ale roste poptávka hlavně po jejich unikátní software platformě. Ta už obsluhuje tisíce schránek a automatizuje úmorné logistické procesy uvnitř kanceláří, rezidenčního bydlení nebo v kamenných prodejnách.

Mezi mnohé významné zákazníky Blocks patří například Deloitte, Skanska, Pilulka.cz, Kiwi.com, Univerzita Karlova, CPI, Penta, Passerinvest nebo třeba O2.

Blocks jsou kompatibilní se všemi dopravci i eshopy a nabízí řešení formou interiérového i exteriérového provedení. Vedle prémiového designu je u Blocks hlavní předností software, který umí obsluhovat i výdejní boxy třetích stran díky snadnému napojení na další informační systémy a platformy.

„Díky flexibilitě a API jsme schopni dynamicky reflektovat různé požadavky klientů a integrovat se tak do informačních systémů, jako je například Slack, Microsoft Azure nebo Asana. Vlivem růstu e-commerce a digitalizace budov nám roste poptávka v nejrůznějších odvětvích, zejména v prostředí budov, kde máme díky řadě instalací velké zkušenosti a tím i zvyšující se poptávku,” dodává Alex Studnička, spoluzakladatel a CTO Blocks. 

Startup Blocks očekává významný růst i v letošním roce a rozšíření se do nových zemí. Plánuje se dále zaměřovat primárně na software inovace ale i osvětu v oblasti designu výdejních boxů. Ty dnes ve velkém zaplavují naše ulice a připomínají spíše výdejní billboardy.