Brňané tlačí Veliče do insolvence

Agilní brněnský investiční fond IFIS nevzdává boj proti skupině Arca Capital a jejímu současnému většinovému majiteli a šéfovi Rastislavu Veličovi.

Brňané tlačí Veliče do insolvence
Rastislav Velič | Hynek Glos

Po neúspěšném pokusu přesunout do Česka insolvenční proces mateřské slovenské firmy Arca Investments začal IFIS u českých soudů ostřelovat přímo slovenského finančníka Veliče.

Na něj jako na fyzickou osobu podal návrh na insolvenci na základě nesplacené směnky ve výši 18 milionů korun. Tu měl v květnu letošního roku Velič jménem skupiny Arca vystavit investorovi Pavlu Roubalovi. Cenný papír s úrokem šest procent byl splatný v polovině srpna.

Za IFIS opět jedná brněnský advokát a specialista na insolvence Marek Indra, který se stejně jako v předchozím podání snaží soud přesvědčit, že centrum ekonomického zájmu dlužníka se nachází v Česku, a tedy také insolvenční proces by měl podle něj proběhnout zde. Zadlužené Arca Capital Bohemia, stejně jako slovenská Arca Investments se aktuálně nacházejí v zákonném moratoriu pro firmy postižené koronavirem.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit