Babiš není Paroubek

Andrej Babiš zažívá to, co kdysi Jiří Paroubek. Dvě podobné situace se ale odehrávají v úplně jiné době a Babiš na rozdíl od Paroubka ukazuje, že umí situaci zvládnout.

Pár měsíců před volbami zažívá předseda vlády Andrej Babiš tvrdou fázi kampaně. V Teplicích se k němu chtěl dostat muž s historickou hasičskou helmou a hadicí, v Průhonicích dostal vajíčkem a kvůli protestům musela na místo přijet policie. Babiš - bezesporu nejvýraznější figura politické scény - tak zažívá v menším měřítku to, co před eurovolbami 2009 jiný politický tank, Jiří Paroubek. Dvě podobné situace se ale odehrávají v úplně jiné době a Babiš na rozdíl od Paroubka ukazuje, že umí situaci zvládnout.

Lidé kolem Paroubka se nejdříve snažili první vajíčkový incident nekomentovat, zahrát do autu. Později tehdejší předseda ČSSD několikrát vypěnil, obviňoval ze zosnování akce ODS, Ivana Langera, z jeho okolí zněla slova o fašistech. O to víc se házení vajec na skvadru ČSSD stalo lidovou zábavou. Následující eurovolby ČSSD o parník prohrála s ODS.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit