Zalyžujeme si v Praze? Projekt v Chuchli hledá investora

Nápad postavit v Chuchelském háji krytou sjezdovku s rozsáhlým sportovním areálem rozčeřil nudné vody pražského developmentu.

Zalyžujeme si v Praze? Projekt v Chuchli hledá investora
Návrh sjezdovky v Chuchli | DECO Group

Cesta k uskutečnění plánu bude ještě dlouhá, média se přesto vrhla do zjišťování, kdo z českých miliardářů za tou myšlenkou – která by třeba v Nizozemsku nenadzvedla ze židle vůbec nikoho – stojí.

Jako celkem uvěřitelná se přitom jeví verze, že s plánem přišel architekt (a vášnivý lyžař) Petr Bedrna z projekční kanceláře Deco Group. Začal ho rozpracovávat a projednávat se zástupci samospráv, aby zjistil, jestli má nějakou šanci se zhmotnit. A celkem logicky se začal poohlížet po investorovi. Navštívil médii zmiňovaného Pavla Tykače, ale také Radovana Vítka (ten v této oblasti není žádný začátečník) a poptával se i v J&T. Nikdo z nich jej prý ze dveří nevyrazil.

Celý projekt má údajně stát kolem šesti miliard korun, přičemž samotná sjezdovka by vyšla na třetinu. Možná je tu konečně šance, že by se k něčemu daly přifařit projekty, o kterých se tu mluví již léta. Co třeba velodrom pro cyklisty nebo stadion pro rychlobruslařku Sáblíkovou?

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit