Vyzkoušeli jsme Hyundai IONIQ 6. Zaslouží si označení „porsche pro chudé“?

Hyundai se daří uvádět na trh výrazná auta a zvlášť to platí o jeho elektroautech. Otestovali jsme Hyundai IONIQ 6

Vyzkoušeli jsme Hyundai IONIQ 6. Zaslouží si označení „porsche pro chudé“?
Hyundai IONIQ 6 Power 4×4 (2023) | foto Pavel Srp

Hyundai je posledních pár let opravdu „vidět“. A to nejen díky tomu, že představuje spoustu nových modelů, ale i proto, jak jeho modely vypadají. Začalo to vlastně současnou generací Tucsonu a pokračuje to dál. Nejen na spalovacích autech, ale i na elektromobilech. Typickým příkladem je i testované Hyun­dai IONIQ 6.

Možná už jste to o něm taky slyšeli. O Hyundai IONIQ 6 se občas mluví jako o „Porsche pro chudé“. Může za to hlavně tvar jeho karoserie, jenž některými svými designovými prvky s velkou dávkou fantazie připomíná stuttgartské modely. Minimálně se na jeho křídlo pod zadním oknem taky dá postavit kafe…

Zepředu je auto ale vlastně docela obyčejné, nerozehrává se tu žádná světelná show jako u zmiňovaného Tucsonu či následujících modelů, jako jsou například Staria nebo Kona se světelnou linkou mezi světlomety. IONIQ 6 má jen dva světlomety s „čtverečkovým“ denním svícením a dvojicí LED projektorů v každém světlometu. Zajímavé jsou aktivní nádechy v nárazníku, které se po deaktivaci a zaparkování auta zavírají.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot

Máte účet?

Přihlásit