Vyčerpaný, ale šťastný

Majitel pražské IT firmy Algotech se chystá na spolupráci s tchajwanským partnerem, která vzešla z cesty šéfa Senátu.

Vyčerpaný, ale šťastný
Stálo to za to, věří František Zeman z firmy Algotech, který doprovázel šéfa Senátu Vystrčila při cestě na Tchaj-wan, kvůli které komunistická Čína tak vyvádí. | Tomáš Novák týdeník HROT

„Jsem byznysmen a komentář k politice ode mě nečekejte. Byznys by se do politiky neměl míchat,“ říká František Zeman. Rázný šestačtyřicetiletý podnikatel si však zároveň dobře uvědomuje, že ne vždy je možné ty dvě sféry striktně oddělovat. 

Zeman byl účastníkem devadesátičlenné delegace předsedy Senátu Miloše Vystrčila, která se nedávno vypravila na Tchaj-wan. „Myslím, že reakce teprve přijde,“ prohlásil v moderních kancelářích „pražského Silicon Valley“ – Karlína. Pouhý den po našem setkání čínský oficiální list China Daily napsal, že účastníci cesty mají zakázán vstup na území Číny a stejně tak firmy, které zastupovali. 

Ne všichni účastníci mise jsou proto ochotni o přelomové cestě otevřeně mluvit. Tři z celkem 36 firem účastnících se cesty drží svůj podíl na výpravě v tajnosti. Stejná opatrnost však panuje i na druhé straně. Některé tchajwanské firmy, se kterými jednali čeští podnikatelé a které mají byznysové zájmy v pevninské Číně, si nepřály, aby se o návštěvě Čechů vědělo. 

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit