Vsaďme se

Lidé jsou hříšné nádoby a polepšovat je státními regulacemi je marné. A nepoloží ho ani pandemie, jak potvrzuje pohled do útrob hazardního byznysu, který přinášíme v tomto vydání týdeníku Hrot. Začouzené špeluňky s automaty se sice staly minulostí, ale gambleři nepláčou. Přesunuli se na internet, a pokud jim systém kontrolující identitu a zakazující hru, když pobírají sociální dávky, jsou v exekuci nebo mají podobné problémy, vystaví stopku, najdou vždy nějakou nelegální hernu, kde se regulacím vyhnou.

To samozřejmě neznamená, že hazardní byznys neprochází citelnými změnami. Trh má za sebou krach jednoho z největších hráčů, Milutina Periče s jeho firmou Slot Group. Legální kasina dnes moc nesypou, ale o to více se daří internetu, který se ministerstvo financí snaží hlídat, aby mu nic zdanitelného neuteklo, ale v této honitbě se poslední leče nepochybně nedočkáme.

To ten legální hazardní byznys není pro žádné malé kluky. Vedle hazardního veterána Ivo Valenty, který v rozhovoru pro Hrot popisuje nástup internetových kasin i to, jak jeho Synot nový trend včas zachytil, stojí i špičky českého byznysu, kterým je Česko malé. Především Karel Komárek po ovládnutí Sazky úspěšně pronikl do Rakouska, kde ustál svou pozici i v ostrém vnitropolitickém boji a ovládl Casinos Austria. A také Jiří Šmejc s řeckým OPAP dnes patří mezi nastupující štiky v evropském rybníku.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit