Týden v médiích XXI

Týden v médiích XXI
Rádio Kiss dosáhlo své rekordní poslechovosti. Dopolední vysílání moderuje Michal Kavalčík. | foto Media club

Bývalý šéf CNN Prima News přešel na Novu

Pavel Štrunc, donedávna šéfredaktor zpravodajství CNN Prima News, přešel ke konkurenci. Stal se součástí zpravodajského týmu televize Nova. „Nastoupil k nám do zpravodajství,“ potvrdila webu Médiář mluvčí Novy Barbora Dlabáčková bez dalších podrobností.

Štrunc vedl CNN Prima News od září 2020, vedení přebíral čtyři měsíce poté, co zpravodajská stanice Primy startovala, až do letošního června, kdy se ředitelem zpravodajství a publicistiky Primy stal Martin Švehlák (ten byl předtím naopak v angažmá majitele Novy, televizní skupiny CME, naposledy působil v čele bulharské televize BTV). Než převzal vedení redakce CNN Prima News, věnoval se Štrunc moderování. V minulosti uváděl na Primě večerní zpravodajskou relaci Hlavní zprávy, předtím měl vlastní pořad Štrunc! na webu Info.cz. Předtím pracoval v České televizi či v Z1. 

Bývalá ředitelka programu Novy radí Primě

Alex Ruzek, někdejší dlouholetá programová ředitelka TV Nova, začala letos spolupracovat s konkurenční TV Prima. „Dělá pro nás externí konzultantku programu,“ potvrdil webu Médiář generální ředitel skupiny Prima Marek Singer. Zda bude angažmá nynější poradkyně Primy v budoucnosti přímo interní, není podle něj dané. „Určitě chceme program posilovat, je to čím dál náročnější disciplína, jde do něj čím dál víc peněz a chce to i různé typy talentů,“ podotkl Singer. Programovým ředitelem Primy je Roman Mrázek, funkci zastává deset let, do televize nastupoval v srpnu 2013.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot

Máte účet?

Přihlásit