Týden v médiích IX

Týden v médiích IX
Hlavním koordinátorem spolupráce Googlu s Univerzitou Karlovou je Václav Moravec. | foto Vojta Herout

V Česku vznikne další sportovní televize

Letos na podzim má v Česku odstartovat další sportovní televizní stanice. Kanál s názvem A 11 Sport připravují mediální skupina A 11 Aleše Zavorala a Daniela Šopova a společnost Perinvest Tomáše Petery. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání minulý týden projektu udělila licenci; držitelem je Perinvest, který je producentem velkých sportovních a kulturních eventů.

Nová stanice má být šířena v pozemních digitálních sítích DVB-T2. Tam už koncem dubna odstartovala televize A 11, první celoplošný kanál stejnojmenné mediální skupiny, který předtím nesl název Náš region TV, respektive Regionálnítelevize.cz. Právě zázemí televizních studií A 11, vybudovaných v jejím novém pražském sídle Košířská brána, má sportovní kanál využívat.

ilustrační foto
A11

Stanice plánuje živé přenosy, sportovní zpravodajství, rozhovory, magazíny, dokumenty. Chystá se pokrývat 2. hokejovou ligu a mládežnický hokej, fotbalovou juniorskou ligu, florbal, volejbal, basketbal, golfové turnaje Czech PGA Tour, běžecké a cyklistické maratony či jezdectví.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit