Super sport Jiřího Šmejce

Nejhodnotnější firma nového šéfa PPF se nachází v Chorvatsku, kde se podílí na vzestupu kultovního fotbalového klubu Hajduk Split

Super sport Jiřího Šmejce
Dalmátská metropole zažila fotbalové vítězství po dlouhých devíti letech. Po finálovém utkání fanoušci do noci slavili i na hlavní přímořské promenádě Riva. | Archiv

Do VIP lóže se snesou dvě červené světlice. Ozve se ženský výkřik a mnozí se v panice dávají na útěk. Vzduchem létají další předměty. Zaplněný stadion Hajduku Split bouří a rozhodčí přerušuje hru. Několik set ultras hostující Rijeky není spokojeno s vývojem finálového utkání chorvatského poháru – prohrává už 3:1 – a odnáší to právě sektor místní byznysové a sportovní smetánky. Ovšem přímý zásah paradoxně dostává zejména ženská společnost chorvatského miliardáře Damira Miškoviće, extravagantního majitele HNK Rijeka.

Proč na horké půdě Hajduku čestná lóže tvoří nárazníkové pásmo mezi kotlem hostů a sektorem domácích, vědí asi jen bezpečnostní manažeři chorvatského fotbalového svazu, který má organizaci utkání na starosti.

Někteří z významných hostů, mezi kterými nechybí klubové ikony jako odcházející hvězda Interu Milán Ivan Perišić, legendární gólman Stipe Pletikosa či uznávaný hráč a trenér Slaven Bilić, raději mizí v útrobách stadionu. Naopak z něj se rojí ramenatí pořadatelé, připomínající spíše zápasníky wrestlingu, a společně s policejními těžkooděnci tvrdé jádro Rijeky vytlačí z dostřelu hlavní tribuny.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit