Šťastná dovolená v Karáčí

Kde jsou lidé opravdu šťastní? Tuto otázku si položil britský poskytovatel hypoték Online Mortgage Advisor, když chtěl zjistit, kde se lidem dobře bydlí. Nakonec mu z toho ale vyšel žebříček deseti nejšťastnějších a nejpolitováníhodnějších metropolí pro strávení dovolené.

Jelikož žijeme v digitální éře, šel na to přes sociální sítě a s umělou inteligencí. Za pomoci speciálního softwaru zanalyzoval 300 tisíc fotografií zveřejněných uživateli Instagramu a vyhodnotil, jak šťastně se na nich lidé tváří. 

Pokud plánujete dovolenou v New Yorku, Londýně či Paříži, pak vězte, že vás tato města nejspíš dost zprudí, stejně jako četné instagramery před vámi. Tyto destinace totiž v žebříčku sestavovaném dle šíře úsměvu zcela pohořely. Nejvíce happy se naopak budete cítit v Chicagu, následovaném australským Melbourne. Proč ne, třetí místo je však rozhodně docela nečekané: německý Frankfurt je sice finančním centrem celoevropského významu, nemá však pověst města s nějakou zvláštní atmosférou. Největším překvapením je nicméně pátá příčka, kterou těsně za čtvrtým Vancouverem obsadilo pákistánské Karáčí. 

Do top desítky se probojovaly ještě Santiago, Miami, Barcelona, Buenos Aires a Amsterodam. Pokud zrovna začínáte uvažovat o dovolené v Pákistánu, vyplatí se rezervovat si letenky raději hned. Jinak vás předběhnou jiní šťastlivci.