Startupista veterán

Už druhým rokem řídí někdejší šéf O2 Tomáš Budník svou investiční skupinu Thein, která chce měnit IT trh nejen v Česku. S J&T v zádech vyhlíží rok plný změn

Startupista veterán
Tomáš Budník | foto Tomáš Novák, týdeník Hrot

Manažer a investor Tomáš Budník je vděčný vypravěč. Ostatně má co říct. Vždyť za více než 25 let v byznysu je neobyčejným pamětníkem vývoje nejen tuzemského telekomunikačního trhu. Moc dobře ví, jaké to je, pracovat pro miliardáře Petra Kellnera či Martina Kúšika. Ale brát ho jen jako kronikáře tuzemského technologického kapitalismu by byla chyba. Po několika korporátních štacích, když například několik let řídil z pozice generálního ředitele telekomunikační jedničku O2, se pustil do budování vlastní technologické skupiny Thein.

Ta už za firmy z oblasti průmyslu, digitalizace a kyberbezpečnosti utratila stovky milionů korun a další stovky milionů má nachystané na další akviziční tažení. Vedle toho prakticky na zelené louce buduje další firmy, například moderní bezpečnostní dohledové centrum.

Sám svou kariérní cestu popisuje spíše jako návrat ke kořenům, neboť v devadesátých letech začínal jako startupista (tehdy se tomu ale říkalo jen podnikatel), když s kamarádem založili poskytovatele internetového připojení, jejž později spolkla americká společnost GTS, kterou ještě o něco později pohltil T-Mobile, respektive německý Deutsche Telekom. Po více než dvaceti letech práce pro jiné se v padesáti letech rozhodl opět podnikat na vlastní pěst, byť s dalšími investory ze stáje J&T v zádech.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit