Remonovo Brno. Šéf CTP vidí v moravské metropoli velký potenciál

Moravská metropole ukazuje trochu méně známou tvář nizozemského miliardáře Remona Vose a jeho realitní skupiny CTP. Průmyslový developer zde staví kanceláře i byty.

Remonovo Brno. Šéf CTP vidí v moravské metropoli velký potenciál
Řadu let tu chátral původní areál státního podniku Vlněna, dnes se tady blyští hned osm moderních kancelářských budov s interiéry srovnatelnými s těmi v Silicon Valley. | Archiv

Řadu let tu chátral původní areál státního podniku Vlněna, svého času obří československé textilky, a místo od konce 90. let patřilo k nevlídným periferiím brněnského širšího centra. Dnes se tu blyští hned osm moderních kancelářských budov o pronajímatelné ploše kolem 80 tisíc metrů čtverečních a svůj moravský domov tu našly „cool“ softwarové firmy jako Avast, Oracle, Zebra Technologies či STRV. Zdejší interiéry si v ničem nezadají s těmi v Silicon Valley a sbírají jedno ocenění za druhým.

Druhá Holanďanova tvář

Možná byste nečekali, že za tímto kancelářským areálem, který v sobě kombinuje moderní architekturu, industriál a zeleň, stojí skupina CTP Remona Vose. Obrovská, dnes na amsterodamské burze veřejně obchodovaná společnost s tržní kapitalizací k sedmi miliardám eur je totiž známá především jako stavitel a správce logistických a průmyslových parků. Těch má v osmi evropských zemích na sedm desítek a další jsou ve výstavbě. V Brně ale Vos, který firmu založil před 23 lety ve sto kilometrů vzdáleném Humpolci, ukazuje trochu jinou tvář.

Ačkoli v obřích číslech CTP tvoří kanceláře a rezidenční nemovitosti jen jednotky procent, v Brně patří v těchto segmentech mezi největší hráče.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit