Řekni to Amy. Jak umělá inteligence pomáhá s výběrem zaměstnanců

Rozhovor s umělou inteligencí umí najít ideálního zaměstnance. Psychotesty startupu Mongata odhalí slabiny lépe než personalista.

Řekni to Amy. Jak umělá inteligence pomáhá s výběrem zaměstnanců
„Chceme být upřímní, a i když vám v psychologických testech vyjde něco ne úplně pozitivně, řekneme vám to,“ říká Martin Rücker z projektu Mongata. | Tomáš Novák týdeník HROT

Přijímací řízení ve firmě většinou pro personalisty obnáší pročtení desítek životopisů a hrubé prvotní třídění kandidátů, následují pohovory s nejnadějnějšími adepty. Ani rozhovor se zdánlivě ideálním uchazečem o hledanou pozici ale není zárukou, že se volba ukáže jako správná.

Český startup Mongata od letošního jara firmám nabízí užitečný nástroj, jak si potenciálního zaměstnance otestovat důkladněji: umělou inteligenci. Tu nelze ošálit oslnivým vystupováním, jako se to může podařit v případě pracovníků HR oddělení. Jak výběr funguje?

„Dejme tomu, že podnik hledá člověka do pozice prodejce. Když personalista vybere ty nejlepší z dosavadního týmu jako vzor, systém Talk2Amy umí na základě rozhovorů těchto lidí s umělou inteligencí vypracovat ideální profil obchodníka pro tuto firmu,“ vysvětluje zakladatel společnosti Martin Rücker. Personalista pak stejné testy nechá vypracovat také uchazeče. Virtuální psycholožka nakonec vybere ty z adeptů, kteří jsou stávajícím prodejním hvězdám firmy vlastnostmi nejblíže.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit