Razie v sídle FAČR: policie zatkla Berbra

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) zasahuje v sídle Fotbalové asociace České republiky (FAČR). Policie zatkla devatenáct lidí, včetně místopředsedy asociace Romana Berbra.

Razie v sídle FAČR: policie zatkla Berbra
Místopředseda FAČR Roman Berbr | MICHAL ŠULA / MAFRA / Profimedia

O policejní razii v sídle FAČR jako první informoval Deník N. Podle něj bylo zatčeno devatenáct lidí a obviněno z různých trestných činů. Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová deníku řekla, že případ se týká ovlivňování fotbalových utkání.

„Můžeme potvrdit, že od ranních hodin probíhají procesní úkony útvaru Národního centra proti organizovanému zločinu, jehož součástí byla také prohlídka konkrétních nebytových prostor sídla asociace na Strahově. FAČR poskytuje v tuto chvíli maximální součinnost všem složkám Policie ČR a čeká na další pokyny a informace,“ uvedl ve vyjádření pro média tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman.

Zásah policie se údajně týká ovlivňování utkání nižších soutěží v Plzeňském kraji. Kromě Berbra měl být zatčen například i Roman Rogoz, sportovní ředitel druholigového Vyšehradu, uvádí web Aktuálně.cz.

Šestašedesátiletý bývalý rozhodčí Berbr působí dlouhá léta ve vedení FAČR (dříve ČMFS) a je považován za jednoho z nejmocnějších lidí v českém fotbale. Dříve spolupracoval s StB.